Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 

Artykuły

26 lutego 2020

Ubój gospodarczy na użytek własny - szkolenie

Uwaga hodowcy! 28 lutego 2020 r. (piątek) od godz. 10:00 w Urzędzie Gminy Brzeziny przy ul. Sienkiewicza 16A (sala konferencyjna) odbędzie się szkolenie z zakresu uboju zwierząt poza rzeźnią , których mięso przeznaczone jest na użytek własny. Szkolenie organizują: Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach i Powiatowy Lekarz Weterynarii. Możliwość uzyskania zaświadczenia! Informacje i zapisy:  Łukasz Krawiec, 516 815 777, l.krawiec@lodr-bratoszewice.pl

 

24 lutego 2020

Rozliczamy podatek - wpisujemy miejsce zamieszkania – gminę Brójce

Weszliśmy w okres wypełniania PIT-ów i rozliczeń podatku dochodowego od osób fizycznych, za  dochody uzyskane  w ubiegłym roku.  Część naszego podatku zawsze trafia do rodzimej gminy i zasila jej budżet, jeśli wpiszemy że w niej mieszkamy.

Jak to zrobić?

Przy rozliczeniu PIT-u za 2019 r. wpiszmy właściwe miejsce zamieszkania. Można też wypełnić formularz ZAP-3 aktualizując swoje dane i podając gminę Brójce jako miejsce zamieszkania lub zameldować się tu na pobyt stały. 

Dzięki temu spora część podatków, ponad 38%, trafi do budżetu naszej, a nie innej gminy. To bardzo istotna kwota. To pieniądze, które zasilą inwestycje upiększające i unowocześniające nasze otoczenie lub podnoszące poziom bezpieczeństwa mieszkańców. Nasz podatek do nas wraca!

 

14 lutego 2020

Ogólnopolski konkurs "Sposób na Sukces"

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie ogłasza XX edycję ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces” na najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich. Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie osoby fizyczne i prawne. Zgłoszenia do 20 marca 2020 r.

Szczegóły: https://www.cdr.gov.pl/dzialania/konkursy/sposob-na-sukces

 

12 lutego 2020

Uwaga na silny wiatr!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed bardzo silnym wiatrem. Na terenie powiatu łódzkiego wschodniego, dziś (12 lutego) do godz. 20:00 wiatr będzie wiał z prędkością od 35 km/h do 45 km/h. W porywach osiągnie prędkość do 80 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska atmosferycznego określono na 75%.

12 lutego 2020

Młodzież Zapobiega Pożarom

Wiedza pożarnicza jest bardzo ważna. Warto ją ciągle sprawdzać i stale rozwijać. A najlepszym sposobem na to jest... udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Eliminacje gminne do tegorocznej edycji turnieju już 6 marca br. (piątek) w szkole w Bukowcu od godz. 10:00.

Zgłoszenia przyjmuje dh Marek Muras, Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP: tel. 509 829 249, e-mail: marekmuras9@gmail.com