Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 

Artykuły

31 października 2019

Rolniczy Handel Detaliczny

W ramach realizacji partnerstwa z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich,  Stowarzyszenie - Lokalna Grupa Działania "STER" zaprosiła rolników i osoby zainteresowane rolniczym handlem detalicznym na Twój Zielony Targ w Ochli. Dowiedzieliśmy się tam jak rolnikom z województwa lubuskiego udało się osiągnąć sukces i jakie rozwiązania możemy wdrożyć na naszym obszarze. Drugim etapem operacji było szkolenie z ekspertami zajmującymi się zagadnieniem RHD oraz księgowym pt. "Promocja rolniczego handlu detalicznego jako nowego nurtu biznesowego dla województwa łódzkiego". Wierzymy, że projekt ten zaowocuje wieloma inicjatywami w zakresie RHD.

 

7 listopada 2019

Dobry Start – wnioski do 30 listopada

Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów. Bez względu na dochód rodziny. To także wsparcie dla uczniów szkół dla dorosłych, w tym policealnych. Szczegóły i informacje na temat programu w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Brójcach: http://bipgops.brojce.pl/  oraz https://www.gov.pl/web/rodzina/dobry-start

 

7 listopada 2019

Zaproszenie do składania ofert na zakup drewna

Wójt Gminy Brójce zaprasza do składania ofert na zakup drewna z gatunku: klon jesionolistny, topola, sosna, dąb szypułkowy, brzoza. Oferty będą przyjmowane do 29 listopada 2019 r. Szczegółowe informacje na ten temat, znajdą Państwo w poniższym załączniku...

6 listopada 2019

Dofinansowanie z WFOŚiGW na kanalizację

1,6 mln zł! Takie dofinansowanie w formie pożyczki ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi uzyskała gmina Brójce na budowę odcinka kanalizacji sanitarnej w Bukowcu – I etap. Radosław Agaciak, wójt gminy Brójce, podpisał umowę w tej sprawie 10 października 2019 r.

Czytaj więcej o: Dofinansowanie z WFOŚiGW na kanalizację
6 listopada 2019

Dofinansowanie z WFOŚiGW na oczyszczalnię ścieków

4,4 mln zł! Takie dofinansowanie w formie pożyczki ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi uzyskała gmina Brójce na budowę oczyszczalni ścieków w Kurowicach. Radosław Agaciak, wójt gminy Brójce, podpisał umowę w tej sprawie 10 października 2019 r.

Czytaj więcej o: Dofinansowanie z WFOŚiGW na oczyszczalnię ścieków