Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 

Artykuły

16 kwietnia 2021

Akcja PIT 2020 – Seniorze, zostań w domu - bądź bezpieczny

Urząd Skarbowy Łódź-Widzew przy ul. Papierniczej 7, zachęca emerytów i rencistów, aby w tym roku rozliczali się korzystając z usługi e-PIT, za pośrednictwem strony www.podatki.gov.pl lub telefonicznie. Jeśli zajdzie konieczność osobistej wizyty w urzędzie, trzeba się wcześniej umówić i zarezerwować termin i godzinę. Można to zrobić np. telefonicznie: 516 243 166.

 

15 kwietnia 2021

Stan wodomierzy telefonicznie albo e-mailem

Zakład Usług Komunalnych w Brójcach, ze względu na rosnące zagrożenie epidemiczne, prosi odbiorców wody z terenu Gminy Brójce o podawanie stanu wodomierzy telefonicznie: 793 144 999 lub na adres e-mail: zuk@brojce.pl

14 kwietnia 2021

Zmarła Elżbieta Ciesielska, Sekretarz Gminy Andrespol

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. ELŻBIETY CIESIELSKIEJ, Sekretarz Gminy Andrespol, Prezes Stowarzyszenia - Lokalna Grupa Działania „STER”. Rodzinie, bliskim i współpracownikom zmarłej składamy wyrazy głębokiego współczucia. (https://www.bip.andrespol.pl/)
14 kwietnia 2021

Rozliczamy podatek, wpisujemy miejsce zamieszkania: GMINA BRÓJCE

6,6 mln zł w roku 2018, 7,3 mln zł w roku 2019, 7,4 mln zł w roku 2020 – tyle pieniędzy wróciło do nas w ostatnich latach z podatku dochodowego. To dlatego, że coraz więcej mieszkańców wpisuje w swoje zeznania podatkowe PIT miejsce zamieszkaniaGMINĘ BRÓJCE. Dziękujemy i zachęcamy tych z Państwa, którzy jeszcze się nie rozliczyli (30 kwietnia br.), o dokładne wypełnienie rubryki dotyczącej miejsca zamieszkania. 

7 kwietnia 2021

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Oddział Regionalny KRUS w Łodzi wraz ze współorganizatorami zaprasza wszystkich właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVIII edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Konkurs uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Konkurs jest jednym z wielu działań prewencyjnych prowadzonych przez KRUS na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz rozpowszechnianie informacji dotyczących zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczejrolniczym chorobom zawodowym. Udział w konkursie mogą brać właściciele zarówno dużych, jak i małych gospodarstw rolnych. Warunkiem jest by przynajmniej jeden z właścicieli podlegał ubezpieczeniu społecznemu w KRUS...

Czytaj więcej o: Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
1 kwietnia 2021

2 mln zł dla gminy Brójce z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Kolejne pieniądze dla Gminy Brójce z RFIL. Tym razem chodzi o inwestycje w infrastrukturę sportową. 1,5 mln zł trafi do nas na budowę kompleksu sportowego w Bukowcu. Główną część projektu, stanowić będzie budowa boiska do gry w piłkę nożną. W skład inwestycji wejdzie także budowa trybun i oświetlenia. Przy ul. Szkolnej w Bukowcu powstanie jeszcze jeden obiekt sportowy. 500 tys. zł Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczył na budowę nowoczesnego skateparku o powierzchni ponad 300 m2.

29 marca 2021

Świąteczne życzenia

Szanowni Państwo! Mieszkańcy i przyjaciele Gminy Brójce!

Życzymy Wam zdrowych, ciepłych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Życzymy wszystkiego co najlepsze.

 

          Urszula Brdoń                                                                                            Radosław Agaciak

Przewodnicząca Rady Gminy                                                                                    Wójt Gminy

26 marca 2021

Nowy numer „Gazety Informacyjnej Gminy Brójce"

Marcowy numer GAZETY INFORMACYJNEJ GMINY BRÓJCE już dostępny w wersji elektronicznej. Osiem stron: Aktualności, Inwestycje, Z Życia Gminy, Kultura i Edukacja... Wersja drukowana też już jest! 

Zachęcamy do lektury: https://brojce.pl/download/GminaBrojce_nr01-2021.pdf

25 marca 2021

KORONAWIRUS – COVID-19

Szanowni Państwo! Petenci Urzędu Gminy Brójce!

Informujemy, że w związku z narastającym rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zarządzeniem Wójta Gminy Brójce (nr 27/2021, z dnia 24 marca br.), ZAWIESZA SIĘ WIZYTY PETENTÓW w Urzędzie Gminy oraz Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej od 29 marca do 9 kwietnia br.  W tym czasie ZAWIESZONA BĘDZIE TEŻ PRACA KASY Urzędu Gminy. W celu załatwienia spraw urzędowych, należy kontaktować się: e-mailem, przez e-PUAP lub telefonicznie: https://www.brojce.pl/p,1,urzad-gminy-brojce

25 marca 2021

Taryfy za wodę od 26 marca br. do 25 marca 2024 r.

Zakład Usług Komunalnych w Brójcach właśnie ogłosił nowe taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę na terenie gminy Brójce.

Szczegółowe informacje na temat wielkości cen i stawek: http://bipzuk.brojce.pl/?c=mdTresc-cmPokaz-1183