Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 

Artykuły

1 kwietnia 2020

Koronawirus - zbiórka odpadów w czasie epidemii

Kwarantanna oznacza zachowanie szczególnej ostrożności, ma nas i osoby postronne uchronić od zakażenia koronawirusem lub zweryfikować, czy do niego doszło. Zapominamy niestety, że to co opuszcza nasz dom mimo zakazu to właśnie odpady. A przecież zgodnie z oficjalnie podaną informacją przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), wirus może przetrwać na powierzchni przedmiotów nawet kilka dni. Dlatego pamiętajmy, by wyrzucane odpady szczelnie zamykać, a zużyte produkty takie jak chusteczki, rękawiczki czy maseczki zapakować do foliowej torebki i wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko przekazania wirusa kierowcom śmieciarek i ładowaczom.

1 kwietnia 2020

Koronawirus - kolejne ograniczenia

Od dziś (1 kwietnia 2020 r.) do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniamy zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszamy działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

Szczegóły: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

 

30 marca 2020

Nowy numer „Gazety Informacyjnej Gminy Brójce"

Wiosenny numer GAZETY INFORMACYJNEJ GMINY BRÓJCE1 (13) 2020 Marzec/Kwiecień 2020 r. już dostępny w wersji elektronicznej. Osiem stron: Aktualności, Inwestycje, Z życia gminy, Kultura i Edukacja... Wersja drukowana będzie dostępna na dniach. Zachęcamy do lektury: https://www.brojce.pl/container/GminaBrojce_nr01-2020.pdf

25 marca 2020

Koronawirus - jak funkcjonuje ŁODR?

Dyrekcja Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach poinformowała, że instytucja nie przerywa pracy, ale wszelkie sprawy są załatwiane wyłącznie telefonicznie, elektronicznie lub korespondencyjnie. Telefon: 42 719 89 28, sekretariat@lodr-bratoszewice.pl; www.lodr-bratoszewice.pl

25 marca 2020

Koronawirus - aplikacja kwarantanna domowa

Jesteś objęty kwarantanną domową? Zainstaluj na swoim telefonie specjalną aplikację Ministerstwa Cyfryzacji...

23 marca 2020

Koronawirus - odwołane szkolenie ARiMR

Uwaga rolnicy i producenci rolni!

Planowane na jutro (24 marca 2020 r.) w Gminnym Ośrodku Kultury w Brójcach szkolenie na temat zasad przyznawania płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, ONW na rok 2020 oraz aplikacji e-WniosekPlus,  zostało przez organizatora, Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Koluszkach, ODWOŁANE.

17 marca 2020

Zarządzenie Dyrektora SP ZOZ Kurowice

Koronowirus.

Dyrektor SP ZOZ w Kurowicach wydał wczoraj zarządzenie:
Od 16 marca br. nie są prowadzone zapisy pacjentów. Pacjenci przyjmowani są w uzasadnionych przypadkach po uzgodnieniu telefonicznym. SP ZOZ odwołał badania bilansowe dzieci, nie są wykonywane szczepienia ochronne, nie prowadzone są zapisy do gabinetu stomatologicznego, wizyty planowe są odwołane, pacjenci przyjmowani są tylko w uzasadnionych przypadkach po uzgodnieniu telefonicznym.

Zarządzenie obowiązuje do odwołania. Szczegóły:
https://poradniakurowice.pl/