Portal informacyjny Gminy Brójce

Strona główna

Informacje z naszej gminy

6 grudnia 2019

Zaproszenie do składania ofert na zakup drewna

Wójt Gminy Brójce zaprasza do składania ofert na zakup drewna z gatunków: klon jesionolistny, topola, sosna, dąb szypułkowy, brzoza. Oferty będą przyjmowane do 31 grudnia 2019 r. Szczegółowe informacje na ten temat, znajdą Państwo w poniższym załączniku...

Czytaj więcej o: Zaproszenie do składania ofert na zakup drewna
6 grudnia 2019

Urząd Gminy Brójce – zmiany dni i godzin pracy w grudniu br.

Szanowni Państwo! Mieszkańcy gminy i petenci!

Informujemy, że UG Brójce będzie czynny w SOBOTĘ, 14 grudnia 2019 r. w godz. 7:30-15:30.

W WIGILIĘ, 24 grudnia 2019 r. UG Brójce będzie czynny w godz. 7:30-11:30.

W piątek, 27 grudnia 2019 r. UG Brójce będzie NIECZYNNY.

Czytaj więcej o: Urząd Gminy Brójce – zmiany dni i godzin pracy w grudniu br.
5 grudnia 2019

Jest dofinansowanie termomodernizacji strażnic OSP! Prawie milion zł!

Radosław Agaciak, wójt gminy Brójce, podpisał 29 listopada br. w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi umowę na dofinansowanie termomodernizacji budynków użyteczności publicznej – strażnic OSP w Brójcach (wraz z budynkiem GOK) i OSP w Bukowcu. Łączna wartość całego projektu to prawie 1,4 mln zł. Dotacja wyniesie ponad 950 tys. zł. Przetarg na wykonawcę tej inwestycji zostanie przeprowadzony na początku 2020 r. 

Czytaj więcej o: Jest dofinansowanie termomodernizacji strażnic OSP! Prawie milion zł!
4 grudnia 2019

Rugbyści z Kurowic mistrzami województwa łódzkiego klas V

Po jednym remisie i czterech zwycięstwach, reprezentacja klas piątych Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kurowicach, prowadzona przez Paulinę Lis-Marciniak, w składzie: K. Zimoń, O. Misiak, J Jurda, H. Kępka, B. Sabela, I. Turek, K. Paluch i O. Zimoń, została mistrzem województwa łódzkiego oraz awansowała do Ogólnopolskiego Finału Szkolnej Ligi Rugby Tag, który odbędzie się 18 grudnia br. w hali Torwar w Warszawie.

28 listopada 2019 br. w hali MOSiR w Łodzi rozegrano finałowy turniej Szkolnej Ligi Rugby Tag województwa łódzkiego. W zawodach wzięło udział 18 drużyn wyłonionych w eliminacjach organizowanych przez kluby: KS Budowlani Łódź, BBRC Łódź, RC Bełchatów. Zawodnicy walczyli o puchary ufundowane w ramach ministerialnego programu Upowszechnianie Sportu Dzieci i Młodzieży. Na boiskach wystąpiło w sumie 45 dziewczynek i 94 chłopców.

 

Czytaj więcej o: Rugbyści z Kurowic mistrzami województwa łódzkiego klas V
3 grudnia 2019

Wymóg rejestracji w BDO do końca tego roku

Przedsiębiorco, jeśli wytwarzasz, zbierasz, przetwarzasz lub transportujesz odpady. Jeśli wprowadzasz na rynek produkty, opakowania, produkty w opakowaniach, sprzęt elektryczny, elektroniczny, pojazdy, baterie lub akumulatory – sprawdź czy Twoja działalność wymaga wpisu do Rejestru BDO - Bazy Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami: https://bdo.mos.gov.pl/home/obowiazek_rejestracji/

Czytaj więcej o: Wymóg rejestracji w BDO do końca tego roku