Portal informacyjny Gminy Brójce

Strona główna

Informacje z naszej gminy

30 września 2021

UWAGA! Loteria Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań!

UWAGA! Loteria Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań!

Od 22.04.2021 r. uruchomiona została rejestracja unikatowych Kodów Potwierdzających Dokonanie SAMOSPISU i uprawniających do udziału w Loterii. Nagrody to karty przedpłacone o wartości 500 zł, 1000 zł oraz samochody osobowe.

  • wejdź na spis.gov.pl i spisz swoje gospodarstwo domowe,
  • zachowaj swój unikatowy kod i zarejestruj go na https://loteria.spis.gov.pl,
  • graj o samochód osobowy!

Pamiętaj, im wcześniej zarejestrujesz zgłoszenie, tym więcej szans na wygraną!

#LiczySięKażdy

Czytaj więcej o: UWAGA! Loteria Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań!
6 maja 2021

Strefa Ograniczonej Prędkości w Bukowcu

Uwaga kierowcy! W Bukowcu jeździmy wolniej. Od początku maja, spora część miejscowości stała się STREFĄ OGRANICZONEJ PRĘDKOŚCI. Zamiast do 50 km/h, w STREFIE OGRANICZONEJ PRĘDKOŚCI, dozwolona szybkość maksymalna na drogach osiedlowych to do 30 km/h, a na drodze powiatowej (fragmenty ulic Górnej i Dolnej) do 40 km/h. Zwracajmy uwagę na nowe znaki drogowe!

Czytaj więcej o: Strefa Ograniczonej Prędkości w Bukowcu
29 kwietnia 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Pomóżmy Seniorom spisać się bezpiecznie. Jeśli wśród Państwa bliskich, znajomych, sąsiadów są osoby starsze, które nie posiadają komputera lub mają kłopot z obsługą telefonu, pomóżmy im bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy w najdogodniejszej dla nich formie: samospisu internetowego (w domu lub punkcie spisowym) albo w formie rozmowy telefonicznej z rachmistrzem.

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/pomoz-seniorowi-spisac-sie-bezpiecznie/

 

Czytaj więcej o: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
29 kwietnia 2021

ZUK i PSZOK nieczynne 4 maja br.

4 maja br. (wtorek) Zakład Usług Komunalnych w Brójcach (Brójce 46), a tym samym znajdujący się na jego terenie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będą NIECZYNNE. Wynika to z zarządzenia kierownika ZUK, w sprawie zmian czasu pracy w 2021 r. 4 maja jest dniem wolnym od pracy, w zamian za święto przypadające na sobotę,  1 maja br.

Czytaj więcej o: ZUK i PSZOK nieczynne 4 maja br.
28 kwietnia 2021

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze

ZUK w Brójcach ogłosił nabór na stanowisko Głównego Specjalisty ds. technicznych. Dokumenty aplikacyjne należy przesłać lub dostarczyć osobiście do Zakładu Usług Komunalnych w Brójcach, 95-006, Brójce 46 do 7 maja 2021 r. Szczegóły oferty pracy: http://bipzuk.brojce.pl/?c=mdTresc-cmPokazTresc-1170-4178

 

Czytaj więcej o: Nabór na wolne stanowisko urzędnicze
23 kwietnia 2021

Kolejna dotacja na inwestycje w Karpinie

Gmina Brójce pozyskała ponad 620 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, na remont prawie kilometra drogi przez Karpin, od trasy 713 w stronę Kotlin. Będzie nowa nawierzchnia i chodnik. Inwestycja zostanie zrealizowana w tym roku, a jej łączny koszt to blisko 900 tys. zł.

Czytaj więcej o: Kolejna dotacja na inwestycje w Karpinie
22 kwietnia 2021

Milion zł dofinansowania na kanalizację w Karpinie

Jest dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na budowę odcinka kanalizacji sanitarnej w Karpinie. Wniosek w tej sprawie z 15 września 2020 r. właśnie został rozpatrzony pozytywnie. Z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Gmina Brójce uzyska na tę inwestycję prawie 1 mln zł. Całość ma kosztować około 2 mln zł.

 

Czytaj więcej o: Milion zł dofinansowania na kanalizację w Karpinie
21 kwietnia 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Główny Urząd Statystyczny właśnie ogłosił Loterię Promocyjną Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań. Może w niej wziąć udział każdy, kto samodzielnie spisze się przez stronę: www.spis.gov.pl Zgłoszenia będą przyjmowane od jutra, 22 kwietnia br. Do wygrania atrakcyjne nagrody: karty przedpłacone o wartości 500 i 1000 zł, a w losowaniu finałowym 16 samochodów osobowych. Szczegóły: https://spis.gov.pl/loteria-narodowego-spisu-powszechnego-ludnosci-i-mieszkan/

 

 

Czytaj więcej o: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
19 kwietnia 2021

Kontakt z doradcami rolniczymi

Szanowni rolnicy, mieszkańcy Gminy Brójce. Jeśli chcą Państwo skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy rolniczego, jest to możliwe – telefonicznie. Dopłaty obszarowe, wnioski i szkolenia PROW, doradztwo technologiczne, kursy chemizacyjne. Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach informuje, że w powyższych kwestiach, doradzą Państwu: Anna Gołaszewska, 783 936 826 lub Łukasz Krawiec, 516 815 777.  

 

Czytaj więcej o: Kontakt z doradcami rolniczymi