Portal informacyjny Gminy Brójce

Aktualności

 

Artykuły

15 stycznia 2021

Informacja Wójta na temat Narodowego Programu Szczepień w gminie Brójce

Szanowni Państwo! Drodzy Seniorzy, Mieszkańcy gminy Brójce!

Trwa Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19. Od 15 stycznia br. osoby w wieku 80+ mogą się zapisywać na szczepienia przeciw koronawirusowi. Zapisy prowadzone są przez infolinię nr tel.  989, online przez internetowe konto pacjenta, za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie oraz osobiście w punkcie szczepień.

Od 22 stycznia br. na szczepienie będą się mogły zapisać osoby w wieku 70+. Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia br. W naszej gminie punkt szczepień wyznaczony jest w SP ZOZ w Kurowicach przy ul. Pabianickiej 4.

Jako Wójt Gminy Brójce, chcę Państwa poinformować, że nasza gmina organizuje dla osób, które mają trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień i dla osób niepełnosprawnych, bezpłatny transport.

Informacje na temat możliwości skorzystania z transportu, dostępne są pod specjalnym nr telefonu w Urzędzie Gminy Brójce 42 295 01 01, który jest do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.  

                                                                                                              Z wyrazami szacunku,

                                                                                                                                                     Wójt Gminy Brójce

                                                                                                                                                  mgr Radosław Agaciak                        

  

14 stycznia 2021

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze

Wójt Gminy Brójce ogłosił nabór na stanowisko urzędnicze ds. inwestycji w Urzędzie Gminy Brójce. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy dostarczyć lub przesłać do Urzędu Gminy Brójce, Brójce 39, 95-006 Brójce (pokój nr 9) do 25 stycznia 2021 r. Szczegóły oferty pracy:  http://bip.brojce.pl/?c=mdTresc-cmPokazTresc-1080-7264

5 stycznia 2021

Nabór na stanowisko kierownika ZUK w Brójcach

Wójt Gminy Brójce ogłosił wolny i konkurencyjny nabór na stanowisko kierownika Zakładu Usług Komunalnych w Brójcach. Wymagane dokumenty aplikacyjne można dostarczyć lub przesłać do Urzędu Gminy Brójce, Brójce 39, 95-006 Brójce (pokój nr 9) do 11 stycznia 2021 r. Szczegóły oferty pracy: http://bip.brojce.pl/?c=mdTresc-cmPokazTresc-1080-7251

 

31 grudnia 2020

Nowo narodzone dzieci, więcej mieszkańców - statystyki

W mijającym roku, w gminie Brójce, przyszło na świat siedemdziesięcioro dwoje maluchów – 43 dziewczynki i 29 chłopców. Najpopularniejsze imiona, wśród nowo narodzonych dziewczynek, to Alicja, Hanna i Łucja. Wśród urodzonych w mijającym roku chłopców, zdecydowanie najwięcej jest Antonich i Franciszków. Wzrosła też liczba mieszkańców gminy rok do roku. 31 grudnia 2019 r. wszystkich mieszkańców było w sumie 6.569. Do 31 grudnia 2020 r. ta liczba wzrosła do 6.635.

30 grudnia 2020

System segregacji odpadów komunalnych w gminie Brójce

Co wrzucać, a czego nie wrzucać? Co umieszczać w czarnych pojemnikach? Co w żółtych, niebieskich, zielonych, brązowych i czarnych workach? Poniżej zamieszczamy plik do pobrania z infografiką prezentującą system segregacji odpadów komunalnych w gminie Brójce

30 grudnia 2020

Harmonogram odbioru odpadów w gminie Brójce w 2021 r.

Szanowni mieszkańcy! Właśnie opublikowano pełny harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu gminy Brójce w I i II półroczu nowego roku. Prosimy o zapoznanie się z tymi informacjami. Teren gminy jest podzielony na pięć rejonów: 1A, 1B, 2, 3 i 4. Szczegóły: http://bip.brojce.pl/?c=mdTresc-cmPokazTresc-1227-7243

21 grudnia 2020

Nowy numer „Gazety Informacyjnej Gminy Brójce“

Świąteczny, grudniowy numer GAZETY INFORMACYJNEJ GMINY BRÓJCE już dostępny w wersji elektronicznej. Osiem stron: Aktualności, Inwestycje, Z Życia Gminy, Kultura i Edukacja... Wersja drukowana dostępna na dniach. 

Zachęcamy do lektury: https://brojce.pl/download/GminaBrojce_nr04-2020.pdf

 

21 grudnia 2020

Świąteczne życzenia

Szanowni Państwo!

Mieszkańcy i przyjaciele Gminy Brójce!

Życzymy Wam zdrowych Świąt Bożego Narodzenia!

I lepszego niż mijający, szczęśliwego Nowego Roku 2021!

                                                                                        

                       Urszula Brdoń                         Radosław Agaciak            

Przewodnicząca Rady Gminy               Wójt Gminy

17 grudnia 2020

7,2 mln zł dla gminy Brójce z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Z tej puli, 2,5 mln zł zostało przeznaczone na budowę infrastruktury drogowej na terenach inwestycyjnych w Bukowcu. Ta kwota pozwoli sfinansować inwestycję w 96%. Projekt zakłada budowę drogi asfaltowej o długości 400 m. Całkowity koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 2,6 mln zł.

Dlaczego ta inwestycja? Teren pod inwestycje wyznaczono już dawno. Zgłaszali się też potencjalni inwestorzy, ale rezygnowali z powodu braku odpowiedniego dojazdu. Po wybudowaniu nowej drogi (odpowiedniej także dla samochodów ciężarowych), nasze tereny inwestycyjne będą znacznie atrakcyjniejsze dla firm.

17 grudnia 2020

24 grudnia br. dniem wolnym od pracy

Szanowni Państwo! Petenci Urzędu Gminy Brójce!
 
Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy, w sprawie zmian czasu pracy w 2020 r. dzień 24 grudnia br. (czwartek) jest dniem wolnym od pracy, w zamian za święto przypadające w sobotę 26 grudnia br.