Portal informacyjny Gminy Brójce

Aktualności

 

Artykuły

8 lutego 2023

Mała architektura zabytkowa - nabór do programu

Do 14 lutego br. zgłoszenie w tym programie może złożyć osoba prawna, fizyczna, jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej. Może być to także inicjatywa społeczności lokalnej m.in. mieszkańców, parafian, właścicieli i/lub współwłaścicieli zabytku lub terenu, na którym znajduje się obiekt małej architektury zabytkowej. W przypadku, gdy zgłaszający nie jest właścicielem/współwłaścicielem obiektu lub jest więcej niż jeden właściciel, do zgłoszenia należy załączyć zgodę wszystkich właścicieli zabytkowego obiektu.

Czytaj więcej o: Mała architektura zabytkowa - nabór do programu
3 lutego 2023

Uwaga! Intensywne opady śniegu!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dotyczące intensywnych opadów śniegu. Na terenie powiatu łódzkiego wschodniego dzisiaj (3 lutego) od godz. 11:00 do godz. 21:00, może spaść nawet 10 cm śniegu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80%.

1 lutego 2023

Uwaga na silny wiatr!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia przed silnym wiatrem. Na terenie województwa łódzkiego jutro (2 lutego) od godz. 5:00 do godz. 10:00, wiatr z kierunków zachodnich będzie wiał z prędkością do 45 km/h. W porywach do 80 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80%.

27 stycznia 2023

Obowiązek odśnieżania i usuwania nawisów śnieżnych i sopli

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych o obowiązku odśnieżania dachów i balkonów oraz o usuwaniu nawisów śnieżnych i sopli. Szczegółowy komunikat: https://www.gunb.gov.pl/aktualnosc/komunikat-glownego-inspektora-nadzoru-budowlanego-do-wlascicieli-i-zarzadcow-obiektow-3

 

27 stycznia 2023

WĘGIEL: terminy, dostawy, opłaty

Szanowni Państwo!

W tym tygodniu składy węglowe, z którymi gmina Brójce podpisała umowy, rozpoczęły pierwsze dostawy węgla. W pierwszej kolejności dla gospodarstw domowych dostarczany jest GROSZEK II - zgodnie z kolejnością złożonych wniosków do Urzędu Gminy Brójce.

Z uwagi na to, że w styczniu br. brak jest wolnych terminów odbioru bezpośrednio z kopalni węgla grubego (kostka, orzech) informujemy, że taki węgiel zostanie dostarczony do gminy w lutym br. - zgodnie z ustalonymi awizacjami: orzech w pierwszej połowie lutego, kostka w drugiej połowie lutego.

Jednocześnie informujemy, że pracownicy Urzędu Gminy Brójce codziennie kontaktują się z polskimi kopalniami, w celu możliwości awizowania zamówionego przez Państwa węgla na najbliższe możliwe terminy.

Czytaj więcej o: WĘGIEL: terminy, dostawy, opłaty
25 stycznia 2023

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Wójt Gminy Brojce ogłosił jednocześnie nabór kandydatów – przedstawicieli organizacji pozarządowych lub podmiotów pożytku publicznego – na członków komisji ds. oceny ofert złożonych w otwartym konkursie na realizację zadań publicznych w 2023 r. Szczegóły naboru:

https://bip.brojce.pl/?c=mdTresc-cmPokazTresc-1131-8529

25 stycznia 2023

Otwarty konkurs na realizację zadań publicznych w 2023 r.

Wójt Gminy Brójce ogłosił otwarty konkurs na realizację zadań publicznych w 2023 r. Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych i podmiotów pożytku publicznego upowszechniających kulturę fizyczną przez sport. Chodzi o szkolenie dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportowych, organizowanie i udział w zawodach sportowych oraz organizowanie czynnego wypoczynku dzieci i młodzieży. Szczegóły konkursu na:

https://bip.brojce.pl/?c=mdTresc-cmPokazTresc-1131-8534

18 stycznia 2023

Rozkłady jazdy gminnej komunikacji autobusowej

To zaktualizowane rozkłady jazdy (obowiązujące od 2 stycznia br.), realizowane przez firmę Kasz-Bus, na trasie: Karpin-Andrespol-Karpin w stronę Kurowic: https://kasz-bus.info/karpin-andrespol-karpin-trasa-1/  i w stronę Bukowca: https://kasz-bus.info/karpin-andrespol-karpin-trasa-2/

oraz firmę Marcel, na trasie: Łódź-Posada-Stefanów-Giemzów Park-Wola Rakowa-Brójce-Wardzyn do Będkowa i z powrotem: https://bip.brojce.pl/?c=mdTresc-cmPokaz-1297

Poniżej pliki do pobrania:

 

18 stycznia 2023

Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

Rusza nabór do III edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Zgłoszenia przyjmowane będą do 12 marca 2023 r. Szczegóły: https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/aktywnosc/startuje-iii-edycja-konkursu-dla-kol-gospodyn-wiejskich-o-nagrode-malzonki-prezydenta,63173

 

11 stycznia 2023

mLegitymacja emeryta-rencisty ZUS

Zakład Usług Społecznych informuje, że od 1 stycznia 2023 r. każdy emeryt i rencista może korzystać z elektronicznej wersji swojej legitymacji. Jest ona dostępna w telefonie, dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel. Szczegóły: https://www.zus.pl/swiadczenia/emerytury/mlegitymacja