Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Informacje z naszej gminy

15 lutego 2019

Podziękowania dla byłych i gratulacje dla nowych sołtysów

Podziękowania za wieloletnią pracę dla lokalnej społeczności - najlepsze życzenia i serdeczności. Byli sołtysi: Jadwiga Mirowska z Bukowca, Henryk Misiak z Pałczewa, Janusz Muras ze Stefanowa, Tadeusz Szulec z Brójec i Jan Warda z Wygody otrzymali na dzisiejszej sesji (15 lutego) pamiątkowe statuetki i kwiaty od Radosława Agaciaka, wójta gminy i Urszuli Brdoń, przewodniczącej Rady Gminy oraz gromkie brawa od radnych. Były też podziękowania dla nieobecnych: Agnieszki Turek z Kotlin i Jarosława Piasty z Karpina. Dołączamy się do podziękowań i gratulacji!

Czytaj więcej o: Podziękowania dla byłych i gratulacje dla nowych sołtysów
15 lutego 2019

Umowa na budowę Gminnej Oczyszczalni Ścieków podpisana

Do końca listopada 2020 r. powstanie jedna z najważniejszych gminnych inwestycji - Oczyszczalnia Ścieków. Koszt to prawie 10 mln zł. Wykona ją Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane Przem-Gri Sp. Z o.o. z Olsztyna. Dziś (15 lutego) Radosław Agaciak, wójt gminy, Renata śliwińska, skarbnik gminy oraz Andrzej Chomański, prezes zarządu firmy oficjalnie podpisali stosowną umowę. Firma wygrała rozpisany przez władze gminy na przełomie 2018 i 2019 r. przetarg na budowę Gminnej Oczyszczalni Ścieków. Przem-Gri ma na swoim koncie 60 takich inwestycji. W województwie łódzkim wybudowali np. oczyszczalnię ścieków w Siemkowicach: https://www.gminasiemkowice.pl/index.php/projekty-unijne

Czytaj więcej o: Umowa na budowę Gminnej Oczyszczalni Ścieków podpisana
14 lutego 2019

Planowane konkursy EFS

Prezentujemy Państwu aktualizację „Harmonogramu naborów wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowym dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 na 2019 rok”. Zachęcamy do zapoznania się z terminami konkursów, alokacją i typami projektów przewidzianych do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałań  dedykowanych Zintegrowanym Inwestycjom Terytorialnym: Wsparcie przedsiębiorczości w formach bezzwrotnych i Aktywizacja społeczno-zawodowa osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. 

Czytaj więcej o: Planowane konkursy EFS
12 lutego 2019

Ruszył przetarg na budowę kanalizacji w Bukowcu

Uwaga przedsiębiorcy budowlani!

Gmina Brójce ogłosiła właśnie przetarg na budowę odcinka kanalizacji sanitarnej w miejscowości Bukowiec – I etap. Oferty przyjmowane będą do 25 lutego 2019 r. do godz. 11:00. Szczegóły na stronie: http://bip.brojce.pl/?c=mdTresc-cmPokazTresc-151-6183

 

Czytaj więcej o: Ruszył przetarg na budowę kanalizacji w Bukowcu
11 lutego 2019

Oferty sprzedaży drewna

Wójt gminy Brójce informuje, że gmina jest w posiadaniu drewna przeznaczonego na sprzedaż. Jest to drewno brzozowe,  z klona jesionolistnego i topoli. Ilość drewna i jego cena, w poniższych szczegółowych ofertach. Zachęcamy do zapoznania się z tymi ofertami.

Czytaj więcej o: Oferty sprzedaży drewna