Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Informacje z naszej gminy

6 grudnia 2018

Oferty sprzedaży drewna

Wójt gminy Brójce informuje, że gmina jest w posiadaniu drewna przeznaczonego na sprzedaż. Jest to drewno brzozowe,  z klona jesionolistnego i topoli. Ilość drewna i jego cena, w poniższych szczegółowych ofertach. Zachęcamy do zapoznania się z tymi ofertami.

Czytaj więcej o: Oferty sprzedaży drewna
6 grudnia 2018

Rolniku - upadek to nie przypadek

"Dane statystyczne, którymi dysponuje Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wskazują, iż corocznie blisko połowa wszystkich wypadków przy pracach w gospodarstwach rolnych to upadki osób. W 2017 roku, do Placówki Terenowej w Brzezinach zgłoszono 51 wypadków przy pracy rolniczej. Około 52% z nich stanowiły upadki osób." - czytamy w liście Tomasza Nowickiego, dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi. Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią pisma...

Czytaj więcej o: Rolniku - upadek to nie przypadek
29 listopada 2018

Konsultacje na temat Funduszy Europejskich

Są Państwo zainteresowani realizacjami projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich, ale nie mają czasu lub okazji wybrać się na spotkanie z konsultantami? To oni przyjadą do Was! Bezpłatne konsultacje w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego z zakresu realizacji projektów, odbędą się 3 grudnia 2018 r. (poniedziałek) w godz. 11:00-13:30 w Urzędzie Gminy w Brójcach. 

Czytaj więcej o: Konsultacje na temat Funduszy Europejskich
20 listopada 2018

Bony rozwojowe, promocja w Internecie – bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców

Centrum Innowacji Biznesowej (Urząd Marszałkowski w Łodzi), wspólnie z GOOGLE Internetowe Rewolucje oraz operatorami bonów rozwojowych na region łódzki, przy wsparciu LDG Mroga organizuje 21 listopada w Koluszkach bezpłatne szkolenie dla małych i średnich przedsiębiorców. Specjaliści zaprezentują możliwości bezpłatnej promocji firm w Internecie, a konsultanci bonów wyjaśnią jak sfinansować z funduszy UE do 80% kosztów szkolenia pracowników. Doradcy CIB przedstawią kompleksowy system wsparcia, w tym indywidualnego doradztwa rozwojowego, dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Co jest potrzebne do udziału w szkoleniu? Jedynie rejestracja online: https://cib.lodzkie.pl/zrewolucjonizuj-swoja-firme-x/.

Zapoznaj się z programem...

Czytaj więcej o: Bony rozwojowe, promocja w Internecie – bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców
19 listopada 2018

Składanie wniosków do ARiMR po gradobiciu w 2017 r.

Informujemy, że od 13 do 27 listopada 2018 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski od rolników, w których gospodarstwach wystąpiły w 2017 r. szkody w wyniku huraganu, deszczu nawalnego lub gradobicia. 

W związku z tym prosimy wszystkich poszkodowanych rolników, którzy po gradobiciu w 2017 r. złożyli odpowiednie wnioski, o jak najszybszy odbiór protokołów z Urzędu Gminy, wypełnienie wniosków o pomoc i dostarczenie ich do Biura Powiatowego ARiMR w Koluszkach najpóźniej do 27 listopada.

Pomoc w wypełnianiu wniosków można uzyskać w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego w Brzezinach. Kontakt: Łukasz Krawiec, 46 832 11 31, 516 815 777. 

Czytaj więcej o: Składanie wniosków do ARiMR po gradobiciu w 2017 r.