Artystyczna współpraca międzyparafialna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 lipca 2017

Reprezentacje zespołów śpiewaczych z naszej gminy oraz orkiestra i parafianie z Kurowic gościnnie występowały w czasie festynu z okazji odpustu w parafii pod wezwaniem Świętej Marii Magdaleny w Brzeźnicy w województwie lubuskim.


Zaproszenie do udziału w festynie skierował na ręce księdza kanonika Tadeusza Nosala, proboszcza parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Kurowicach ksiądz Paweł Bryka, proboszcz parafii w Brzeźnicy.
Zaproszenie napisane piękną gwarą cytujemy poniżej.
"Dobri Ludzie z Kurowicki Parafii i z Brójecki Gminy! Piknie Was pyceme, jako Wasza łaska, abyście prijechali do nas na odpust, kiery bydzie w Brzeźnicy dwacać drugiego lipca, na Świnte Marie Magdalene. Msza bydzie o drugiej po połedniu. Potem koło kościoła bydzie chram. Ciulimy, że u Was som dobri ludzie, kieri lubiom śpiwać i zabawiać się, a i Pana Boga też piknie chwolom. Cziakome na Was i eszcze roz Was piknie pyceme, abyście nami nie gardzili i na odpust do nas prichodzili. Prichodźcie, jak Wasza łaska. Pyce Was nasz Kniez i my szyccy z Brzeźnicy. Proboszcz i Rada Parafialna Parafii św. Marii Magdaleny w Brzeźnicy Sołtys i Rada Sołecka Brzeźnicy Zespół Górali Czadeckich „WATRA” Stowarzyszenie „Razem dla Wsi” Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeźnicy Koło Gospodyń Wiejskich w Brzeźnicy."
Wszystkie przygotowania do wyjazdu, dopilnowując najdrobniejszych szczegółów koordynował GOK w Brójcach, będący w ciągłym kontakcie z księdzem Brykiem. „Pilotem” naszej ekipy był Konrad Sulmirski, kleryk pochodzący z gminy Brójce.

Na zdjęciu: ksiądz Paweł Bryk z częścią naszej ekipy.Zdjęcia z wydarzenia na:

https://www.facebook.com/jan.mazur.102/media_set?set=a.1471739089553810.1073745184.100001532003376&type=3&pnref=story

a o gminie Brzeźnica tutaj: http://brzeznica.com.pl/index.php

A film z przemarszu orkiesty z Kurowic można zobaczyć tutaj:

https://www.facebook.com/pg/orkiestrakurowice/videos/?ref=page_internal

 

Autor: B.M.