Uczniowie z Gminy Brójce w ogólnopolskim finale

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 kwietnia 2017

 

Trzy 7-osobowe drużyny wystartowały (1 i 2 kwietnia) w ogólnopolskim finale międzynarodowego konkursu Odyseja Umysłu. Uczniowie gimnazjum już po raz czwarty biorą udział w tym konkursie, w którym corocznie startuje kilkadziesiąt tysięcy studentów i uczniów. Polska edycja objęta jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Polski finałowy konkurs odbywa się w Pomorskim Parku Naukowo-Technicznym w Gdyni i Gdyni Arena. W szrankach o zwycięstwo będzie ubiegało się 220 drużyn, które uzyskały awans na eliminacjach regionalnych. Dla uczniów z Kurowic finały w Łodzi były niezwykle pomyślne i dały przepustkę do Gdyni.
Odyseusze w tym roku pracowali nad dwoma problemami: „Od czasu do czasu Omer” – spektakl, w którym podróżnicy odbywają dwie wyprawy w przeszłość i jedną przyszłość, zaś Omer, to odysejowa maskotka będąca inspiracją dla twórców. Przybysze z przyszłości cofają się w przeszłość, by poznać tajniki tworzenia arcydzieł sztuk plastycznych. Jedna podróż odbywa się do naszej przyszłości, a jej uczestnicy stają się świadkami kreowania dzieła sztuki.
„Bohater bardzo super...cdn” – zadaniem członków tego zespołu było wymyślenie i odegranie humorystycznego przedstawienia o super-bohaterze, który w trzech różnych sytuacjach próbuje obronić zagrożoną kreatywność.
Finały europejskie tegorocznej edycji Odysei Umysłu odbędą się na Białorusi. Trzymamy kciuki za zwycięstwo naszych gimnazjalistów.

Na zdjęciach: gimnazjalni odyseusze w konkursowych szrankach

 

  

Autor: B.M.